środa, 2 lipca 2014

Półkolonie w Stanicy


W Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu trwają półkolonie letnie pod nazwą "Z Wysoczyzny Elbląskiej na Zalew Wiślany". Wypoczynek letni dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Tolkmicka, Pogrodzia, Młynar, Milejewa, Błudowa i Suchacza jest finansowany z Programu Małych Grantów Lokalnej Grupy Działania Wysoczyzna Elbląska, uczestnicy półkolonie z naboru z lokalnych szkół nie ponoszą kosztów uczestnictwa w zajęciach.  Organizatorem wypoczynku jest Wydział Edukacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Elblągu. Dzieci uczą się pływać (i wywracać) kajaki, żeglują dużymi jednostaki żaglowymi czy próbują swych sił na łódkach klasy Optimist.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra. Zapewnione jest także wyżywienie: drugie śniadanie i obiad.

Kolejnymi atrakcjami półkolonii jest Rajd Pieszy Szwajcarią Próchnicką z przewodnikiem Parków Krajobrazowych Wysoczyzna Elbląska i wycieczka autokarowa po miescach dziedzictwa kulturowego regionu prowadzona przez przewodnika Elbląskiego Oddziału PTTK.

Pókolonie kończą warsztaty ceramiczne i niedzielny piknik rodzinny dla wszystkich uczestników wraz z rodzinami

Jerzy Sukow