sobota, 10 maja 2014

Oficjalne Otwarcie Stanicy za nami

Było wszystko: hymn państwowy, Oda do Radości i wciągnięcie flag, biało czerwona wstęga i nożyczki, chrzest jednostek pływajcych, poświęcenie obiektu, przemowy gości, prezenty, odsłonięcie logoStanicy i poczęstunek w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Kamionka Wielkiego, koncert szantowy The Nierobbers, ale po kolei:


Były ośrodek wojskowy przez ostatni rok przeszedł gruntowną przemianę: nowa sieć kanalizacyjna, wyremontowana sieć elektryczna i oświetlenie obiektu, monitoring, ogólnodostępna sieć wi-fi, wyremontowane domki letniskowe oraz budynek główny z kuchnią, wc i prysznicem, wyremontowany budynek z punktami sanitarnymi dla pań, panów i niepełnosprawnych, miejsce do zmywania naczyń, nowe ciągi komunikacyjne, parking, ogrodzenie, wiaty grillowe, miejsce na ognisko, oczyszona plaża i główka portowa, tereny zielone z nowymi nasadzeniami składają się na zupełnie nowy obraz tego kameralnego obiektu. Całości dopełnia pomost pływający z rampą slipową dla małych jednostek pływających i punktem wodno-elektrycznym na kei.
Kolejnym projektem było wyposażenie Stanicy w sprzęt pływający, asekuracyjny i lodowy. Na wyposażeniu znajduje się jacht kabinowy, jacht szkoleniowy otwartopokładowy, 3 jacht klasy Laser z pędnikami do wyboru: 4,7, Radial i Standart, 10 łódek typu Optimist, bojery klasy DN, Ice-Opti i Monotyp XV, sanie lodowe, quad i łódz hybrydowa typu Rib. Do tego drobny sprzęt jak kajaki czy deski z żaglami i zestawy do kite-surfingu.Koszt modernizacji obiektu to prawie 1,4 mln zł, z czego ok. 360 tys. zł to Środki Powiatu Elbląskiego, a reszta to fundusze unijne z programu operacyjnego Po Ryby: przekształceanie terenów zależnych od rybołówstwa w tereny turystyczne


Jerzy Sukow, fot. Zdzisław Barć


Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej autrostwa Przemka Swatowskiego